HAKKIMDA

Schizoph kimdir?

Schizoph, boş zamanlarında düşünen bir hayvandır. Aynı zamanda düşündüğü için var olduğunu da düşünmektedir. Psikolojiyi, sosyolojiyi, biraz antropolojiyi az buçuk kariyer danışmanlığını, ucundan köşesinden felsefi bakış açılarını bir şizoid edasıyla, kendini keşfedilmemiş bir dahi kibrinde hissederek yaşama ve topluma dair basit ve ucuz fikirlerini yazan  atanamayan üniversite mezunu bir işsiz ama gururlu bir gençtir. İki milyon öğrenci arasından ilk otuz bin sıralama yapıp üniversiteyi kazanmasıyla hiç övünmemiştir, üniversiteyi bitirip işsiz kaldığıyla övündüğü kadar.

Schizoph, yukardan komünist rejimin, batıdan emparyel güçlerin, güneyden komünist ve emparyel güçlerin bölüşemeyip kan gölüne çevirdiği arap coğrafyasının ve doğudan arap coğrafyasından hallice her gün yeni bir terör örgütünün doğurulduğu topraklar arasında sıkışıp kalmış, kimyası Çernobil’in bozduğu Karadeniz yaylaları gibi bozulmuş, sıradan, senin benim gibi bir Anadolu çocuğudur. Ama biraz da psikolojik danışmandır.

Yaşam rehberi kategorisi altında umutsuzluğa düşmüş, başarıya ulaşma yollarını arayan biraz da depresif moddaki bireyler için evrene olumlu mesaj gönderin, sevgi kelebeği olun, seni gidi sevgi pıtırcığı minvalinde paylaşımlarda bulunur schizoph. Paylaştıklarına kendisi de pek inanmaz da neyse. Söylediklerini yapın ama yaptıklarını yapmayın.

Toplum rehberi kategorisinde, sosyoloji mezunlarının kendi alanını talan ederek alan dışı atamalarla psikolojik danışman kadrolarına yerleşerek kendisinin işsiz kalmasının intikamını alır schizoph. Alanı sosyoloji olmamasına rağmen, topluma pili bitmiş itfaiye feneri tutarak toplumu çözümler, atomlarına ayırır, elektronlarını çarpıştırır. Öz Türk kültüründen sapmaların, dini inançlar ile Arap kültürünü karıştırmaların yarattığı melankoliyi bir batılı edasıyla oryantalizmle birleştirmek zorunda kalır görüşlerini. Hey gidi Erklik Han, Ülger, İdil-yerg su …Nerede o eski şamanlar… Nerede bin yıl öncesinde bile bugünün doğu kültürlerinden çok daha üstün olan Orta Asya Türk kültürü…Derken günümüz Türk toplumunun, batının iğrençliğini bilim ve entelektüellik olarak, doğunun cahiliye devrinden kalma kültürünü din olarak yaşamasından yakınır schizoph.

Ebeveyn rehberi yarın sorunlu gençler görmemek umuduyla yazılar barındırır. Anne ve babaların, on yıl sonra psikolojik sorunlarla boğuşan evlat görmek istemediklerini bildiğimden, Freud’un deneylerle ispatlanamaz ve yalanlanamaz görüşleri ışığında oral fiksasyon, anal tutucu ve salıcı, fallik kişilikli gençler yetişmemesi içindir ebeveyn rehberi. Şüphesiz burada ebeveynler için dersler vardır.

Klinik rehberinde ise siteyi dolu göstermek adına yazılmış, her yerde rahatça bulunabilecek, ruhsal problemlere yönelik sıradan kitabi bilgiler paylaşmıştır schizoph. Bu kategori toplumun sadece yüzde birini ilgilendirir. Klinik yazısı dikkatinizi çekmediyse büyük ihtimalle zaten sorun yok demektir.

Kısacası schizoph.com, okuyucularda muallak bazı şeyleri, mutlak bir şey yapmayı hedefleyen bir sitedir.